MKS SOLAR Władysławowo Gospodarze
Bałtyk Gdynia Goście

09.09.2023

MKS SOLAR WŁADYSŁAWOWO – SKS ENERGA BAŁTYK GDYNIA 3:2 (1:2)

Bramki: Proena Arkadiusz 11’, Klecha Dominik 65’ k, Bizewski Konrad 88’ – Rychłowski Szymon 4’, Iwanowski Krzysztof 16’

W 90 minucie czerwoną kartką ukarany został Michał Piesik (konsekwencja dwóch żółtych)

Do Władysławowa zawitał Bałtyk Gdynia, spadkowicz z trzeciej ligi. Klub z tradycjami i dużo większym budżetem i możliwościami. W zespole z Gdyni występowali: Proena, Klecha, Gołubiński, Kwaśnik i przede wszystkim we wcześniejszym dużo lepszym okresie Michał Smarzyński. Zawody poprowadził sędzia ekstraklasowy Damian Kos.

Znając personalia rywali, trener Smarzyński zaskoczył ustawieniem zespołu. Pomimo to już w czwartej minucie tracimy bramkę. Niezdecydowanie naszej defensywy i brak asekuracji w polu karnym z zimną krwią wykorzystał doświadczony Szymon Rychłowski. Odpowiadamy w jedenastej minucie. Błąd popełnia bramkarz Bałtyku. Pewnie wykorzystuje to Arkadiusz Proena (asystuje Klecha). W szesnastej minucie po dośrodkowaniu w pole karne i uderzeniu głową piłkę w siatce umieszcza Krzysztof Iwanowski. Bałtyk ponownie obejmuje prowadzenie. I tu też nie popisała się nasza defensywa. Goście przycisnęli coraz mocniej. Groźnie strzelali Jankowski i Długołęcki. Z lekkiego szoku po drugiej straconej bramce budzimy się w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Sytuacji bramkowej nie wykorzystuje Mikołaj Bizewski. Po stałych fragmentach gry i dośrodkowaniach Klesera groźnie główkują Proena, Piesik i Gołubiński.

W drugiej odsłonie meczu trener Smarzyński rozpoczyna odważne zmiany personalne. W pięćdziesiątej piątej minucie dwukrotnie zespół od utraty bramki ratuje Piotr Miotk. Po kilku minutach po uderzeniu głową przez Proenę z trudem piłkę na rzut rożny sparował Rabin. W sześćdziesiątej piątej minucie w szesnastce faulowany zostaje Kacper Dawidowski. Jedenastkę pewnie wykonuje Dominik Klecha. Mamy ponownie remis.

W osiemdziesiątej piątej minucie na boisku pojawia się Konrad Bizewski. Trzy minuty później strzela bramkę i ląduje w objęciach kolegów. Drugą asystę zalicza Klecha.

Komplet punktów zostaje we Władysławowie. Pokonujemy jednego z głównych faworytów do awansu!!!

Miotk Piotr - Kleser Krzysztof, Gołubiński Cezary, Piesik Michał, Czyż Igor (M) - Proena Arkadiusz, Dettlaff Dawid - Dawidowski Kacper, Bizewski Mikołaj (M), Kwaśnik Marek (C), Klecha Dominik

Zmiany: 51’ Czyż Tymoteusz (M) za Bizewski Mikołaj, 54’ Srok Przemysław za Kleser Krzysztof, 60’ Ronkowski Przemysław za Dettlaff Dawid, 66’ Dawidowski Szymon (M) za Czyż Igor, 85’ Bizewski Konrad (M) za Dawidowski Kacper

Nie zagrali: Szweda Jan, Gappa Krzysztof, Formella Oskar, Szymański Przemysław

Żółte kartki: Kwaśnik Marek, Kleser Krzysztof, Ronkowski Przemysław, Dawidowski Szymon, Dawidowski Kacper, Piesik Michał 2, Gołubiński Cezary - Iwanowski Krzysztof, Dziadkowiec Sebastian, Kaźmierczak Maciej