MKS SOLAR Władysławowo Gospodarze
Gryf Słupsk Goście

Foelkner Krzysztof Drugi trener

05.08.2023

MKS SOLAR WŁADYSŁAWOWO – GRYF SŁUPSK 1:3 (1:2)

Bramki: Klecha Dominik 44’ k – Piechowski Daniel 13’, Łyszyk Andrzej 41’, Jendruch Kacper 80’

W 64 minucie czerwoną kartką ukarany został Cezary Gołubiński (konsekwencja dwóch żółtych)

W poprzednim sezonie dwukrotnie pokonaliśmy Gryfa po 1:0. Oba zespoły w trakcie przerwy w rozgrywkach przeszły istną metamorfozę. Gryf Słupsk poważnie się wzmocnił angażując kilku nowych zawodników, którzy w większości powrócili do klubu. Z kolei MKS Władysławowo połączył się z KS Solar Władysławowo.

W porównaniu z meczem z siedemnastego czerwca większe zmiany personalne nastąpiły w naszym zespole. W wyjściowej jedenastce u gości trzy zmiany u nas pięć. W Gryfie „napompowany balonik” a u nas wiele niewiadomych.

Dziś lepiej zaprezentował się Gryf. Goście szybko wyszli na prowadzenie (Daniel Piechowski) i starali się kontrolować przebieg meczu. My natomiast graliśmy dość chaotycznie. W końcówce pierwszej połowy pada druga bramka dla rywali (Andrzej Łyszyk). Po chwili w szesnastce faulowany zostaje Szymon Dawidowski. Jedenastkę pewnie wykonuje Dominik Klecha.

Druga odsłona meczu miała być lepsza w naszym wykonaniu. Zaczęliśmy nieźle. Nadzieje upadły w sześćdziesiątej czwartej minucie po drugiej żółtej kartce Cezarego Gołubińskiego. Dziesięć minut przed końcem meczu pada trzecia bramka dla słupczan.

Inauguracja sezonu 2023/24 w naszym wykonaniu nie wypadła imponująco. Ukazała ogrom pracy przed zespołem. Od wyższej porażki uratował nas Piotr Miotk, broniąc w kilku sytuacjach wprost w beznadziejnych sytuacjach….

Miotk Piotr - Formella Oskar, Piesik Michał, Gołubiński Cezary, Czyż Igor (M) - Szymański Przemysław, Dawidowski Kacper, Dettlaff Dawid, Klecha Dominik (C) - Bizewski Konrad (M) - Dawidowski Szymon (M)

Zmiany: 61’ Czyż Tymoteusz (M) za Bizewski Konrad, 66’ Hoffmann Michał za Dettlaff Dawid, 84’ Burzyński Bartosz za Szymański Przemysław, 87’ Grzenkowicz Sebastian za Dawidowski Szymon

Nie zagrali: Szweda Jan, Grapp Tomasz, Bizewski Mikołaj (M)