MKS SOLAR Władysławowo Gospodarze
Pogoń Lębork Goście

Foelkner Krzysztof Drugi trener

10.03.2024

MKS SOLAR WŁADYSŁAWOWO – POGOŃ LĘBORK 3:2 (2:0)

Bramki: Kwaśnik Marek 7’, Klecha Dominik 29’, Formella Oskar 57 - ’Romanek Martin 73’, Dampc Mateusz 75’

Po nieudanej inauguracji w Słupsku przyszła kolej na pierwszy mecz przed własną publicznością. Mecz rozegrano na sztucznej nawierzchni COS OPO Cetniewo.

Rozpoczynamy idealnie od bramki naszego kapitana Marka Kwaśnika po rzucie wolnym wykonywanym przez Krzysztofa Klesera i asyście Formelli. W dziesiątej minucie słupek ratuje nasz zespół po uderzeniu Mateusza Dampc (nowy nabytek, poprzednio Stolem Gniewino). W dwudziestej dziewiątej minucie podwyższamy prowadzenie po bramce Dominika Klechy i asyście Proeny (zgrał głową).

Po wznowieniu gry nadal jesteśmy w natarciu. Swoje sytuacje mieli Klecha, Proena, Czyż Igor. Sytuacje bramkowe miała też Pogoń. W pięćdziesiątej siódmej minucie strzelamy trzecią bramkę po rzucie rożnym niezawodnego Krzysztofa Klesera i golu Oskara Formelli. Mogliśmy jeszcze podwyższyć prowadzenie po akcji Klechy i Dawidowskiego.

W ostatnich dwudziestu minutach oddajemy pole gry rywalom… W przeciągu dwóch minut padają dwa gole dla Pogoni (Romanek, Dampc). Robi się nerwowo. W doliczonym czasie gry gramy w osłabieniu po drugiej żółtej kartce Marka Kwaśnika. Zwycięstwo z trudnym rywalem dowozimy do końcowego gwizdka arbitra.

Miotk Piotr - Formella Oskar, Piesik Michał, Gołubiński Cezary, Kleser Krzysztof - Czyż Igor (M), Kwaśnik Marek (C), Dawidowski Kacper, Klecha Dominik - Bizewski Mikołaj (M) - Proena Arkadiusz

Zmiany: 70’ Bizewski Konrad (M) za Bizewski Mikołaj, 81’ Bigott Tomasz za Klecha Dominik, 88’ Czyż Tymoteusz (M) za Czyż Igor

Nie zagrali: Szweda Jan (BR), Burzyński Bartosz, Mazur Oleh, Ronkowski Przemysław, Liss Bartłomiej, Pankiewicz Adam

Żółte kartki: Kwaśnik Marek 2, Proena Arkadiusz, Klecha Dominik – Patelczyk Dawid, Kowalczyk Łukasz, Kowalczyk Paweł