Pogoń Lębork Gospodarze
MKS SOLAR Władysławowo Goście

13.08.2023

POGOŃ LĘBORK - MKS SOLAR WŁADYSŁAWOWO 2:0 (0:0)

Bramki: Wojda Damian 2 (46’, 90’)

W 66 minucie czerwoną kartką ukarany został Oskar Formella (konsekwencja dwóch żółtych)

Do Lęborka udaliśmy się bez kilku podstawowych zawodników. Mecz wyrównany ale do „Władka” wracamy bez punktów. Pierwsza połowa bez bramek, choć „setek” nie wykorzystali Szymański, Proena. W trzydziestej piątej minucie piłka ląduje w siatce rywali, arbiter jednak odgwizdał pozycję spaloną Klechy. Obserwatorzy z trybun i to z obu stron stwierdzali, że pozycji spalonej nie było… W końcówce pierwszej odsłony meczu Miotk zmuszony był dwukrotnie interweniować po uderzeniach z bliskiej odległości Wojdy i Leszkiewicza.

Tuż po wznowieniu gry Pogoń strzela bramkę (Damian Wojda), konsternacja w naszych szeregach… Po kilku minutach do wyrównania mógł doprowadzić Klecha, jednak piłkę po jego uderzeniu odbija bramkarz. Trener dokonuje zmian personalnych. Z każdą minutą i kolejnymi zmianami „coraz bardziej się otwieramy”. Sześćdziesiąta minuta – po dograniu Proeny, Klecha trafia w środek bramki i w bramkarza.

Nadchodzi sześćdziesiąta szósta minuta z boiska za drugą żółtą kartkę wylatuje Oskar Formella. Tydzień temu w podobnej sytuacji Gołubiński opuścił boisko dwie minuty wcześniej… fatum jakieś… To ustawia mecz…

Otwieramy się coraz bardziej, w defensywie momentami grają tylko Igor Czyż i Michał Piesik. Mamy sytuacje (min. Proena). Jednak nic nie chciało wpaść… W samej końcówce bramkostrzelny Damian Wojda strzela drugą bramkę w meczu ( a uczulano na jego możliwości…).

Dwie kolejki, dwie porażki. Oba mecze podobne. Wtorek mecz z AS Kolbudy. Czas na przełamanie !

Miotk Piotr - Pankiewicz Adam, Formella Oskar, Piesik Michał, Czyż Igor (M) - Szymański Przemysław, Dettlaff Dawid, Ronkowski Przemysław, Bizewski Konrad (M) - Klecha Dominik - Proena Arkadiusz (C)

Zmiany: 52’ Czyż Tymoteusz (M) za Bizewski Konrad, 63’ Hoffmann Michał za Dettlaff Dawid, 76’ Grzenkowicz Sebastian za Ronkowski Przemysław, 82’ Gappa Krzysztof za Szymański Przemysław, 85’ Grapp Tomasz za Pankiewicz Adam

Nie zagrali: Szweda Jan, Bizewski Mikołaj (M)

Żółte kartki: Kowalczyk Paweł, Kowalkowski Michał, Wojda Damian - Pankiewicz Adam, Formella Oskar 2, Szymański Przemysław, Ronkowski Przemysław, Czyż Igor