Radunia II Stężyca - MKS SOLAR Władysławowo

Radunia II Stężyca Gospodarze
MKS SOLAR Władysławowo Goście

23.08.2023

RADUNIA II STĘŻYCA - MKS SOLAR WŁADYSŁAWOWO 3:2 (1:0)

Bramki: Dampc Maciej 21’, Lipka Filip 48’ k, Rodzim Krystian 79’ – Proena Arkadiusz 60’, Czyż Tymoteusz 86’

Do Stężycy udajemy się w pełnym dwudziestoosobowym składzie. Wobec ostatnich niepowodzeń, trener zaskoczył ustawieniem i personaliami wyjściowej jedenastki.

Przez dziewięćdziesiąt minut meczu posiadamy optymalną przewagę. Na nic to jednak się zdało, błędy indywidualne spowodowały porażkę.

W pierwszych czterdziestu pięciu minutach przeprowadzamy kilka akcji po których powinny paść gole. Zabrakło jednak dokładności w wykończeniu lub po prostu szczęścia. Gospodarze wyszli na prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i wykończenia nogą przez … niepilnowanego w szesnastce Macieja Dampc.

Po przerwie, tuż po wznowieniu gry popełniamy drugi błąd indywidualny. W szesnastce zawodnik gospodarzy zahaczył o nogę naszego defensora a arbitrowi pozostało wskazać na punkt na jedenastym metrze. Rzut karny pewnie wykonuje Filip Lipka.

W sześćdziesiątej minucie Michał Piesik posyła długą piłkę w szesnastkę. W zamieszaniu rozmiar porażki zmienia Arkadiusz Proena. Gdy wydawało się, że wkrótce padnie bramka wyrównująca, popełniamy trzeci błąd indywidualny i to na połowie rywala… Radunia wyszła z kontrą i strzela trzecią bramkę (Krystian Rodzim).

Cztery minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, uderzeniem z ok 30m pajęczynę w bramce rezerwowego bramkarza pierwszego zespołu Raduni, zdjął niespełna siedemnastoletni Tymoteusz Czyż. Była to pierwsza bramka „Tymka” na poziomie czwartoligowym. Do wyrównania doprowadzić jeszcze mógł Piesik. Jednak piłka po strzale głową o centymetry mija bramkę rywali.

Miotk Piotr - Pankiewicz Adam, Piesik Michał, Gołubiński Cezary, Czyż Igor (M) - Ronkowski Przemysław, Kwaśnik Marek (C), Dettlaff Dawid - Dawidowski Kacper, Proena Arkadiusz, Dawidowski Szymon (M)

Zmiany: 56’ Klecha Dominik za Ronkowski Przemysław, 60’ Szymański Przemysław za Pankiewicz Adam, 70’ Bizewski Konrad (M) za Dawidowski Szymon, 75’ Czyż Tymoteusz (M) za Czyż Igor, 82’ Hoffmann Michał za Kwaśnik Marek

Nie zagrali: Szweda Jan, Grzenkowicz Sebastian, Formella Oskar, Kleser Krzysztof

Żółte kartki: Kafarski Jakub, Gębiś Damian - Kwaśnik Marek, Pankiewicz Adam