MKS SOLAR Władysławowo Gospodarze
Sparta Sycewice Goście

Sparta Sycewice

MKS SOLAR WŁADYSŁAWOWO – SPARTA SYCEWICE 3:3 1:1)

Bramki: Klecha Dominik 39’, Czyż Igor 66’, Szymański Przemysław 76’ - Karasiński Jan 2 (30’, 57’), Żuber Hubert 70’ k

38’ Skierka Łukasz nie wykorzystuje rzutu karnego (słupek)

90+3’ po dwóch żółtych kartkach boisko opuszcza Srok Przemysław

90+5’ po dwóch żółtych kartkach boisko opuszcza Gołubiński Cezary

Mecz z gatunku „za sześć punktów” dwóch sąsiadujących w tabeli drużyn. W spotkaniach obu zespołów zawsze padało dużo bramek i było dużo emocji. Podobnie było w dniu dzisiejszym. W pierwszych dwudziestu minutach bardziej aktywnym zespołem była nasza drużyna. Nie przełożyło się to na większe zagrożenie bramki rywali. W trzydziestej minucie po rzucie rożnym i niefrasobliwości naszych defensorów, głową piłkę w siatce umieszcza jeden z lepszych aktorów dzisiejszych zmagań, niespełna osiemnastoletni Jan Karasiński. Mija osiem minut i druga bramka dla rywali wisiała w powietrzu. W szesnastce faul popełnia Cezary Gołubiński. Z rzutu karnego Łukasz Skierka trafia w słupek. W odpowiedzi przeprowadzamy szybką kontrę. Przy asyście Przemysława Ronkowskiego do wyrównania doprowadza Dominik Klecha. Pierwsza połowa kończy się remisem.

W pierwszej akcji po przerwie przy odrobinie szczęścia piłkę w siatce w zamieszaniu podbramkowym mógł umieścić Przemysław Ronkowski. Pięćdziesiąta siódma minuta, kontratak rywali zakończony drugą bramką w meczu Jana Karasińskiego. Trenerzy obu zespołów decydują się na zmiany personalne. Do ponownego wyrównania uderzeniem zza szesnastki doprowadza Igor Czyż.

Emocji w tym także kontrowersyjnych ciąg dalszy. Najpierw arbiter nie uznał ewidentnej ręki zawodnika Sparty w polu karnym a po kilku minutach wskazał już na punkt na jedenastym metrze po problematycznym faulu popełnionym przez Igora Czyż. W nasze szeregi wkradła się złość i nerwowość. Posypały się kartki. Jedenastkę pewnie wykorzystuje Hubert Żuber.

W siedemdziesiątej piątej minucie na boisku pojawia się Przemysław Szymański. Po minucie, przy asyście Konrada Bizewskiego kapitalnym uderzeniem w długi róg doprowadza do wyrównania.

Remis nie zadawalał obu ekip, które za wszelką cenę starały się zdobyć zwycięską bramkę. Szymański dwukrotnie minimalnie przestrzeliwuje.

W doliczonym czasie gry boisko za drugie żółte kartki opuszczają Przemysław Srok i Cezary Gołubiński.

Podział punktów sprawiedliwy, nie uszczęśliwia jednak obu zespołów w aspekcie walki o utrzymanie w czwartej lidze. Załapaliśmy sześć żółtych kartek, w tym aż pięć ZBĘDNYCH za krytykę orzeczeń sędziowskich.

Nadal z powodu kontuzji niedostępny był Kacper Dawidowski. Za kartki pauzował Adam Pankiewicz. Z infekcją wystąpił kapitan Marek Kwaśnik. Do końca sezonu nie zobaczymy już Dawida Dettlaffa (wyjazd za granicę). Za tydzień wyjeżdżamy do Malborka.

Miotk Piotr - Formella Oskar, Piesik Michał, Gołubiński Cezary, Kleser Krzysztof - Bizewski Mikołaj (M), Kwaśnik Marek (C), Czyż Igor (M), Klecha Dominik - Ronkowski Przemysław, Proena Arkadiusz

Zmiany: 55’ Bizewski Konrad (M) za Bizewski Mikołaj, 65’ Srok Przemysław za Formella Oskar, 70’ Czyż Tymoteusz (M) za Kwaśnik Marek, 75’ Szymański Przemysław za Proena Arkadiusz

Nie zagrali: Mazur Oleh, Nowicki Eryk (M), Yarmantovich Aliaksandr, Burzyński Bartosz

Żółte kartki: Czyż Igor, Piesik Michał, Srok Przemysław 2, Gołubiński Cezary 2 - Budziński Szymon, Kościów Jakub, Oleszczuk Bartłomiej