MKS SOLAR Władysławowo Gospodarze
Pomezania Malbork Goście

24.09.2023

MKS SOLAR WŁADYSŁAWOWO – POMEZANIA MALBORK 3:3 (0:1)

Bramki: Klecha Dominik 51’, Bizewski Konrad 64’, Dawidowski Szymon 88’ – Rapińczuk Kacper 12’, Wesołowski Robert 78’, Karczewski Dawid 90+2’

W 38 minucie czerwoną kartką ukarany został Rapińczuk Kacper

W 90+1 minucie czerwoną kartką ukarany został Pankiewicz Adam (konsekwencja dwóch żółtych)

Do meczu z faworyzowaną Pomezanią przystępujemy poważnie osłabieni brakiem kilku zawodników. Rywale od początku próbują prowadzić grę, co nie jest zaskoczeniem. Mamy problemy w środkowej części boiska. Goście na prowadzenie wychodzą w dwunastej minucie po bramce Kacpra Rapińczuka. Ponadto w pierwszej połowie oba zespoły mają po dwie niewykorzystane stuprocentowe sytuacje bramkowe. Pomezania do szatni schodzi osłabiona po czerwonej kartce strzelca bramki.

Po przerwie rozpoczynają się piłkarskie emocje. Do wyrównania doprowadza w pięćdziesiątej pierwszej minucie Dominik Klecha. Piłkę wystawia Szymon Dawidowski. Mija trzynaście minut i wychodzimy na prowadzenie. Przy asyście Gołubińskiego kapitalną bramkę strzela Konrad Bizewski. Nie zwalniamy tempa, setki nie wykorzystuje Szymon Dawidowski a na bramkę rywali strzelają Proena, Konrad Bizewski i zza szesnastki Dettlaff. Po drugiej stronie groźnie dwukrotnie uderza Grabowski. W siedemdziesiątej ósmej minucie pada wyrównanie. Trochę miejsca przed szesnastką znalazł Robert Wesołowski i mamy remis.

Wynik ten nie zadawala obu drużyn. Trwa wymiana ciosów. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry ponownie wychodzimy na prowadzenie po golu Szymona Dawidowskiego (asystuje Formella). To nie koniec emocji. W doliczonym czasie gry działo się wiele… Najpierw boisko za drugą żółtą kartke opuszcza Pankiewicz a po chwili jest już ponownie remis po bramce Dawida Karczewskiego. Jakby tego było mało Proena trafia w poprzeczkę a „setki” nie wykorzystuje Karczewski.

Zawody kończą się remisem. Pomimo braków kadrowych urywamy punkt Pomezanii. Możemy czuć lekki niedosyt. Niespełna dwie minuty przed końcowym gwizdkiem arbitra byliśmy na prowadzeniu.

Miotk Piotr - Pankiewicz Adam, Gołubiński Cezary, Czyż Igor (M) - Ronkowski Przemysław, Dettlaff Dawid - Szymański Przemysław, Bizewski Konrad (M), Klecha Dominik - Srok Przemysław, Proena Arkadiusz (C)

Zmiany: 46’ Dawidowski Szymon (M) za Szymański Przemysław, 54’ Bizewski Mikołaj (M) za Srok Przemysław, 76’ Formella Oskar za Bizewski Konrad

Nie zagrali: Klebba Kacper (M), Gappa Krzysztof, Burzyński Bartosz, Groenwald Mikołaj (M), Grapp Tomasz, Grzenkowicz Sebastian

Żółte kartki: Czyż Igor, Pankiewicz Adam 2, Bizewski Konrad, Bizewski Mikołaj, Formella Oskar - Wesołowski Robert