Bałtyk Gdynia Gospodarze
MKS SOLAR Władysławowo Goście

Bałtyk Gdynia

SKS ENERGA BAŁTYK GDYNIA - MKS SOLAR WŁADYSŁAWOWO 3:2 (0:1)

Bramki: Długołęcki Mateusz 69’, Stępień Radosław 82’, Hirsz Robert 88’ – Kwaśnik Marek 18’, Proena Arkadiusz 55’

Przegraliśmy! Choć do siedemdziesiątej minuty wszystko wskazywało, że z terenu faworyta wywieziemy komplet punktów…. Ale po kolei… Powrócili zawodnicy pauzujący za kartki. Nadal z powodu kontuzji niedostępny był Kacper Dawidowski.

Bałtyk rozpoczął mocno i pewny swego. Ofensywne poczynania gdynian ograniczała dobrze spisująca się nasza defensywa i Piotr Miotk. W osiemnastej minucie po rzucie rożnym egzekwowanym przez Klesera, piłkę w siatce w zamieszaniu podbramkowym umieszcza Marek Kwaśnik. W końcówce pierwszej połowy zrobiło się nerwowo na boisku. Po ostrym faulu na Przemysławie Srok z boiska wylatuje Mikołaj Kośnik (druga żółta kartka).

Po wznowieniu gry dwa razy minimalnie pomylił się Igor Jankowski. W odpowiedzi Dominik Klecha kropnął w poprzeczkę a celną dobitką popisał się Arkadiusz Proena. W sześćdziesiątej siódmej minucie w sytuacji sam na sam… w bramkarza trafia Konrad Bizewski. Ta akcja mogła „zamknąć mecz”. Po chili pada bramka kontaktowa dla rywali. Głową piłkę w siatce umieszcza Mateusz Długołęcki. Gospodarze nacisnęli jeszcze mocniej. Przy naszej biernej postawie w końcówce meczu strzelają dwa gole. Bramki zdobyli doświadczeni Radosław Stępień i Robert Hirsz.

Prowadząc dwa - zero i grając całą drugą połowę w przewadze jednego zawodnika przegrywamy ten mecz… punktów trzeba szukać za tydzień.

Miotk Piotr - Pankiewicz Adam, Piesik Michał, Gołubiński Cezary, Kleser Krzysztof - Srok Przemysław, Kwaśnik Marek (C), Czyż Igor (M), Bizewski Mikołaj (M) - Klecha Dominik, Proena Arkadiusz

Zmiany: 56’ Bizewski Konrad (M) za Srok Przemysław, 66’ Szymański Przemysław za Bizewski Mikołaj, 78’ Bigott Tomasz za Piesik Michał

Nie zagrali: Szweda Jan (BR), Formella Oskar, Mazur Oleh, Nowicki Eryk (M), Czyż Tymoteusz (M), Ronkowski Przemysław

Żółte kartki: Kośnik Mikołaj 2, Ponichtera Mateusz (na ławce), Rabin Paweł, Skrzecz Oktawian, Stępień Radosław, Iwanowski Krzysztof - Pankiewicz Adam, Kleser Krzysztof, Bigott Tomasz