Supra Kwidzyn Gospodarze
MKS SOLAR Władysławowo Goście

29.10.2023

SUPRA KWIDZYN - MKS SOLAR WŁADYSŁAWOWO 2:2 (2:1)

Bramki: Pietrzyk Mateusz 15’ k, Jędrzejewski Jakub 19’ – Klecha Dominik 10’, Dawidowski Szymon 79’

Do Kwidzyna udaliśmy się po trzy punkty a przywieźliśmy tylko jeden albo aż jeden… Z przebiegu meczu oba zespoły mogą czuć pewien niedosyt.

W kadrze absolutnego beniaminka czwartej ligi kilku zawodników z doświadczeniem gry w tej bardzo trudnej lidze. Gospodarze rozpoczynają mocno. Niebezpieczne strzały na naszą bramkę oddają Pietrzyk i Jędrzejewski. W dziesiątej minucie defensywa Supry popełnia błąd, bez skrupułów wykorzystuje to Dominik Klecha. Mijają trzy minuty i powinna paść druga bramka dla naszego zespołu. Po dograniu Proeny obok bramki z trzech metrów uderza Klecha. To się zemściło… po chwili w polu karnym Miotk podczas interwencji fauluje Mateusza Górkę (VAR nie zareagował….) i z rzutu karnego do wyrównania doprowadza Mateusz Pietrzyk. Mijają cztery minuty i tracimy drugą bramkę. Pietrzyk na bok do Górki, ten dogrywa na trzeci metr do Jakuba Jędrzejewskiego, który umieszcza piłkę w siatce wobec niezdecydowanej postawy naszych środkowych defensorów. W końcówce pierwszej połowy Supra miała jeszcze dwie sytuacje bramkowe niewykorzystane przez Alaburdę i Gretkowskiego.

Trener dokonuje zmian personalnych. Do wcześniej wprowadzonego na boisko Gołubińskiego dołączają Igor Czyż i Szymon Dawidowski. Rozpoczyna się „nasza gra”! Na bramkę rywali sunie atak za atakiem. Oddajemy kilka strzałów (Proena, Dawidowski, Klecha), mamy zamieszania pod bramką rywali, stałe fragmenty gry. Przewaga wzrastała z każdą minutą. Stać nas było jednak tylko na jedną bramkę autorstwa Szymona Dawidowskiego przy asyście Proeny.

Za tydzień mecz z liderem.

Miotk Piotr - Pankiewicz Adam, Kwaśnik Marek (C), Formella Oskar, Kleser Krzysztof - Bizewski Konrad (M), Dawidowski Kacper, Dettlaff Dawid, Klecha Dominik - Bizewski Mikołaj (M) - Proena Arkadiusz

Zmiany: 23’ Gołubiński Cezary za Dettlaff Dawid, 46’ Czyż Igor (M) za Pankiewicz Adam, 46’ Dawidowski Szymon (M) za Bizewski Mikołaj, 58’ Szymański Przemysław Bizewski Konrad, 69’ Ronkowski Przemysław za Formella Oskar

Nie zagrali: Klebba Kacper (M), Burzyński Bartosz

Żółte kartki: Pietrzyk Mateusz, Obiała Patryk, Gretkowski Jacek, Tamowicz Adrian, Wojtowicz Sebastian, Jędrzejewski Jakub, Barwiński Patryk - Pankiewicz Adam, Kleser Krzysztof, Burzyński Bartosz