Rycerze Wiosny.

Można tak właśnie nazwać drużynę WKS GRYF Wejherowo „Rycerzami Wiosny”. Ponieważ po rundzie jesiennej wszyscy stawiali ten zespół na pożarcie przez ligowe realia. A tutaj przychodzi wiosna i wszystkie cztery mecze na wiosnę właśnie, żółto-czarni wygrywają ! Tak dobry start Gryfitów, stawia przed zespołem szansę gry po rundzie zasadniczej w grupie mistrzowskiej. Oznacza to dla zespołu, iż ostatnia sobotnia kolejka będzie arcyważna, jak nie najważniejsza dla ekipy trenera Grzegorza Lisewskiego.

Arka II Gdynia – WKS GRYF Wejherowo 1:3(1:1)

Strzelcy bramek:

35min. Faltyński Krystian (Arka);

42min. Baranowski Karol

62min. Lisiecki Damian;

79min. Kwidziński Jakub.

Skład WKS-u – TUTAJ.

Napomnienia – TUTAJ.

Zmiany – TUTAJ.

Tabela ligowa – TUTAJ.

Wyniki kolejki nr 20 – TUTAJ.

Terminarz gier 21 kolejki – TUTAJ.

Pierwsza połowa i jej ubiegające minuty nie wskazywały sobotniego sukcesu. Gra nie układała się po myśli drużyny WKS-u jak i jej trenerowi. Stroną przeważającą była drużyna gospodarzy, która to swoją przewagę „stempluje” bramką w 35minucie gry. Jeżeli, ktoś by pomyślał, że takimi faktami zmartwią się zawodnicy żółto-czarnych to się mylił. Podziałało to na Gryf bardzo mobilizująco i bardzo szybko odpowiadają Gryfici bramką „na kontakt”. Strzelają żółto-niebieskim bramkę „do szatni”. W 42min. gry zdobywcą bramki jest Baranowski Karol.

Drugie 45minut meczu to zupełnie inna gra Wejherowian, zdeterminowani i mocno zmotywowani, pokazali upór i dążenie do celu jakim jest wygrana i zdobycz trzech kolejnych cennych punktów w Gdyni.

Liczbą tego dnia, a dokładnie tego meczu jest liczba – 17.

A dla czego właśnie 17? Śpieszymy wytłumaczyć. Bramkę na 1:2 (Lisiecki Damian) w drugiej odsłonie, Gryf strzela po upływie 17minut gry. Kolejną zaś po upływie kolejnych 17minut na 1:3(Kwidziński Jakub) . I dlatego liczbą meczu zostaje liczba 17. A tak tylko w kwestii liczby 17, to we Włoszech jest to nr który przynosi pecha, tak jak u nas liczba 13. W naszej wyliczance, przyniosła ta liczba WKS Gryfowi Wejherowo dużo szczęścia, a i przy okazji kibicom radości ze zwycięstwa.

Rozgrywki dofinansowane są ze środków Starostwa Powiatowego w Wejherowie.