Utworzono:

09.06.2023

GRYF WEJHEROWO - MKS WŁADYSŁAWOWO 2:1 (1:0)

Bramki: Leske Maciej 10’ k, Iwański Bartłomiej 77’ – Ilanz Sylwester 57’

Do meczu przystępujemy bez Marka Kwaśnika i Krzysztofa Klesera. Na ławce z urazami Arkadiusz Proena, Mikołaj Bizewski, Józef Stolarski i Jan Szweda. Zagrał za to dawno nie widziany Mateusz Wesserling.

Po wysokiej porażce w jesiennym meczu (2:6), tym razem było nieco lepiej. Jednak punkty zostały w Wejherowie.

Nie wchodzimy dobrze w ten mecz. Pierwsze pół godziny meczu to zdecydowana przewaga gospodarzy uwieczniona bramką Macieja Leske z rzutu karnego a mogło być gorzej. Budzimy się w ostatnim kwadransie meczu. Doskonałej sytuacji nie wykorzystuje Ilanz, dwukrotnie groźnie na bramkę rywali uderza Klecha.

Druga połowa należała do nas. Tuż obok słupka z półobrotu uderzył Pankiewicz. Po chwili przy asyście Dawidowskiego do wyrównania ładnym strzałem doprowadza Sylwester Ilanz. Rysuje się coraz większa przewaga naszego zespołu. Dobrej gry nie zamieniamy na gole. W siedemdziesiątej siódmej minucie pada drugi gol dla Wejherowian (Bartłomiej Iwański). Ten sam zawodnik chwilę później przestrzeliwuje w sytuacji sam na sam z Miotkiem. W końcówce meczu mamy trzy wyborne sytuacje bramkowe. Przestrzeliwują jednak Ilanz i dwukrotnie Klecha.