Wyrwany punkt.

Drużyna rezerw WKS GRYF II Wejherowo punktuje w Kartuzach.

Przy pięknej pogodzie lecz grząskim boisku przyszło rywalizować żółto-czarnym z zespołem rezerw Cartusi. Płyta boiska była bardzo mocno nasączona wodą w dnia poprzedniego. Sobotnie spotkanie 3 ligi właśnie w Kartuzach nie odbyło się, ponieważ warunki pogodowe nie pozwoliły aby mecz się doszedł do skutku. Jednakowoż obie drużyny stworzyły super widowisko piłkarskie, a kibice zobaczyli aż osiem bramek i emocje piłkarskie były do ostatniego gwizdka arbitra. Nasz zespół tego dnia nie miał lekko w pojedynku z Cartusią. Sztab szkoleniowy gospodarzy desygnował do gry, aż ośmiu zawodników z drużyny 3 ligi. Ale po kolei.

Pierwsi z przytupem zaczęli gryfici, już w 3minucie gry celnym strzałem, który dał nam prowadzenie, popisał się Seweryn Kozakowski. Gospodarze do przerwy odpowiedzieli skutecznie w 11 i 33 minucie gry. Ciężkie chwile dla żółto-czarnych nastały między 51, a 53 minutą drugiej połowy. Wtedy to Cartusia strzeliła dwie bramki i prowadziła już 4:1. Gryfici mogli się poczuć jak „bokser na deskach”, lecz wiara wejherowian nie pozwalała się poddawać. Wręcz przeciwnie Gryf próbował z konsekwencją zdobyć bramkę, która dała by nadzieję na kontakt. Taka okazja nadarzyła się w 57 minucie, kiedy to stanęliśmy przed szansą zdobyć bramkę z rzutu karnego. Pewnym egzekutorem jedenastki był Kamil Klimczak(4:2). Ta bramka uskrzydliła bardziej wejherowian, którzy coraz to śmielej poczynali sobie na przedpolu bramki gospodarzy. Czego efektem były dwie bramki dla żółto-czarnych w 75 i 88 minucie meczu. Pierwszym strzelcem był Nikodem Smykowski(4:3), a wynik meczu ustalił na 4:4 Dawid Hebel. Dzięki zawziętości i uporze w dążeniu do celu zawodnicy Gryfa przywożą cenny punkt z trudnego terenu.

Cartusia II Kartuzy – WKS GRYF II Wejherowo 4:4(2:1)

Więcej o meczu – TUTAJ

Terminarz i wyniki KEEZA 5 ligi – TUTAJ

Tabela ligowa 5 ligi – TUTAJ

Cały mecz na naszym kanale sportowym YouTube - TUTAJ

Kolejne spotkanie ligowe rezerw, już w najbliższą sobotę tj. 28.10.2023r. godz. 13:15, żółto-czarnych czeka mecz wyjazdowy do Gdańska na mecz z rezerwami Jaguara Gdańsk.