WKS GRYF II Wejherowo – Zenit Łęczyce 0:0(0:0)

Skład WKS GRYF II Wejherowo – TUTAJ

Tabela 5 ligi i komplet wyników- TUTAJ

Szczegóły meczu – TUTAJ

Na naszym fanpage'a możecie również zobaczyć kilka filmików z tego meczu – TUTAJ

Trzecia kolejka KEEZA 5 liga przynosi pierwszy punkt drużynie beniaminka WKS GRYF II Wejherowo. Pierwsza połowa pod dyktando drużyny gospodarzy. Żółto-czarni przeważali nad ekipą z Łęczyc. Sama statystyka strzałów na bramkę mówi o tym. Gryfici strzelali ośmiokrotnie, Zenit tylko dwa razy. Druga część bardziej się wyrównała. Gospodarze oddają siedem strzałów, goście natomiast strzelają dziewięć razy. W tym Zenit zmarnował rzut karny, który arbiter podyktował za zagranie piłki ręką w polu karnym. Był to mecz do tak zwanej jednej pomyłki, kto ją popełni i straci bramkę, ten, ten mecz przegrać może. A strzelająca drużyna bramkę, zwycięstwo dowiezie do końca. Tym razem było inaczej, bezbramkowo. Zespoły grały bardzo ambitnie na pograniczu faulu, nikt nie odpuszczał. Obie drużyny grały z dużym zaangażowaniem i wolą zwycięstwa, niekiedy było „gorąco” na boisku,ale zawsze z ideą FAIR PLAY. Dodatkowym smaczkiem tego spotkania był fakt, iż obecny trener Zenitu Łęczyce Grzegorz Lisewski, był jeszcze niedawno trenerem pierwszego zespołu WKS-u.

I jak zawsze w superekspresowym skrócie minuta po minucie:

• 9min. Pierwszy strzał Gryfa, w wykonaniu Dominika Leja, lecz strzał zablokowany przez obrońców z Łęczyc.
  • 14min. Groźny strzał na bramkę Zenitu. Piłkę zagraną przez Dominika Blumę, uderza bez przyjęcia Michał Markowski, ta przelatuje jednak obok bramki przeciwnika.
  • 17min. Próba strzału prawą nogą w wykonaniu Dominika Blumy, niestety strzał zbyt lekki i do tego nie celny.
  • 23min. Rzut wolny dla żółto-czarnych przed samym polem karnym. Piłka szybuje nad poprzeczką , a wykonawcą był Nikodem Sroka.
  • 30 min. Próbował strzelać Dominik Leja, lecz z miernym skutkiem.
  • 31min. Ponownie próba strzału Dominika Leji, tym razem po nogach obrońców, bez problemu piłkę wyłapuje golkiper przyjezdnych.
  • 32min. Szybka akcja gości, jeden z zawodników Zenitu staje sam na sam z bramkarzem Gryfa. Robert Przeplasko broni ten strzał, odważnym wyjściem na przedpole bramkowe. Dzięki tej interwencji nadal wynik meczu pozostaje nie otwarty.
  • 33min. Przed szansą strzelenia bramki stanął Jakub Wróblewski. Po składnej akcji całego zespołu , egzekutorem miał być właśnie wspomniany Jakub, lecz niestety strzelił bardzo niecelnie nad poprzeczką Zenitu.
  • 35min. Próbował kapitan Gryfa zaskoczyć bramkarza gości, ale jego strzał nie był groźny do obrony.
  • 41min. Żółto-czarni wykonują rzut wolny z boku pola karnego, niestety piłka staje się łupem obrońców z Łęczyc.
  • 45 min. Drugą groźną akcję przeprowadzają goście, ale defensorzy WKS-u są na posterunku.

Pierwsza połowa na 0:0.

• 46min. Pierwsza akcja po przerwie gospodarzy i mogła dać im prowadzenie. Po pięknym strzale głową Michała Markowskiego piłka ląduje na poprzeczce bramki przyjezdnych.
  • 51min. Strzelają groźnie goście, piłka przelatuje minimalnie obok słupka.
  • 55min. Gryfici szybko rozgrywają kontratak, piłka zagrana zostaje do pędzącego Nikodema Sroki, jeszcze przecina to podanie obrońca, lecz nieskutecznie i praktycznie Nikodem miał tylko przed sobą bramkarza. Jednakże arbiter liniowy dopatrzyła się spalonego. Nasz przekaz video pokazuje nieco inaczej, ale cóż. Sędziowie nie mają takiego komfortu zobaczenia powtórek.
  • 56min. Dobra, szybka akcja ofensywna gryfitów, strzelał Nikodem Sroka, lecz prosto w bramkarza.
  • 57min. Goście odpowiadają strzałem głową po dośrodkowaniu. Na posterunku golkiper WKS-u.
  • 61min. Akcja gospodarzy, która mogła dać zmianę wyniku. Dośrodkowanie Nikodema Sroki, i próba strzału praktycznie do pustej bramki Jakuba Krefta, niestety piłka przechodzi wzdłuż linii bramkowej Zenitu.
  • 64min. Sam na sam z bramkarzem Gryfa staje zawodnik Zenitu, ponownie lepszy golkiper żółto-czarnych.
  • 66min. Ręka w polu karnym Gryfa, sędzia dyktuje jedenastkę. Karnego nie wykorzystują goście, intencje strzelającego wyczuł bramkarz WKS-u.
  • 68min. Strzał z dystansu Zenitu, piłka minimalnie przelatuje obok słupka.
  • 73min. Kilka prób akcji skrzydłem Jakuba Kreft, ale zawsze brakowało dokładności w ostatnim podaniu.
  • 76min. Kapitan Daniel Kwidziński próbował indywidualnie, lecz obrońcy wyłuskali mu pikę.
  • 77min. Próba zaskoczenia bramkarza Zenitu w wykonaniu Michała Markowskiego.
  • 85-90min. Goście stworzyli trzy niebezpieczne akcje pod bramką żółto-czarnych. Ta ostatnia to stuprocentowa sytuacja sam na sam z bramkarzem Gryfu. Robert Przeplasko tego dnia bronił jak natchniony i również w tej akcji był górą.