Oj działo się na inaugurację.

Czas gier kontrolnych skończył się. Rozpoczęliśmy wreszcie batalię o ligowe punkty w RWS Investment Group 4 lidze !!

Przed własną publicznością żółto-czarni rozpoczęli wiosenny start ligowy. Oj działo się na meczu inauguracyjnym i to bardzo sporo.

WKS GRYF Wejherowo – Grom Nowy Staw 2:3(0:2)

Skład wyjściowy WKS-u, który desygnował na to spotkanie trener Grzegorz Niciński TUTAJ.

W meczu padło aż 5 bramek !

Pierwsi rozpoczęli strzelanie goście, już w 9minucie objęli prowadzenie po celnym wykonaniu jedenastki przez Mateusza Borowskiego. I nie był to ostatni karny tego popołudnia.

Kolejne trafienie Gromu w przedłużonym czasie gry jeszcze pierwszej połowy(45+4min.)tzw. bramka do szatni, a strzelcem był Piotr Dudzik.

Od 32 min. tego meczu gryfici grali w dziesiątkę ! Czerwoną kartkę ujrzał kapitan Sebastian Kowalski. Arbiter w trakcie meczu pokazał jeszcze w sumie 5 żółtych kartoników. Trzy po stronie Gryfa, dwie po stronie gości.

Informacje szczegółowe dotyczące meczu takie np. jak zmian w zespole WKS-u, formacje na boisku, statystyki i galerię zdjęć zobaczycie – TUTAJ.

W 53min. Stadion oszalał z radości. Napastnik Gryfa Maciej Leske strzelił z rzutu karnego bramkę kontaktową !! Zawodnikiem faulowanym w polu karnym był Jakub Kwidziński. I na tablicy boiskowej widnieje wynik 1:2.

I kiedy to żółto-czarni przejęli inicjatywę zdawało się, że bramka to jest tylko kwestia czasu. A on nieubłaganie uciekał, a celowniki gospodarzy szwankowały, aż do minuty 90. W której to ponownie Maciej Leske również z rzutu karnego pokonał drugi raz golkipera Gromu i mamy remis 2:2. Tym razem faulowanym w polu karnym był Bartłomiej Iwański.

Arbiter doliczył do drugiej połowy aż 8 minut. Po nieudanych próbach gryfitów przechylenia wyniku na swoją stronę „ i remis też dobry wynik, na starcie wiosny” chciało się słyszeć na trybunach stadionowych.

Nastała feralna dla gospodarzy 95min. gry, kiedy to kapitan gości Krzysztof Błażek oddaje strzał po którym piłka ląduje niestety w siatce WKS-u.

Na domiar tego strzelec miał na koszulce nr 13. Na pewno pechowy dla Gryfa, choć dla niego samego na pewno nie. Niestety wynik spotkania nie uległ już zmianie. I w pierwszym ciekawym, trzymającym w napięciu spotkaniu, żółto-czarni notują porażkę, punkty w ilości trzech oczek wyjechały do Nowego Stawu.

A kolejne spotkanie ligowe już w najbliższy weekend. Przed nami kolejka nr 21.

Terminarz ligowy – TUTAJ.

Komplet wyników 20 kolejki oraz tabela rozgrywek na naszej stronie internetowej – www.gryfwejherowo.com.plTUTAJ.