Dan-Bud Celtic Reda Gospodarze

Tomasz Albecki Trener

Trener

Falstart na inauguracje.

Zawodnicy rezerw zremisowali 2:2 w pierwszym meczu ligowym na wiosnę.

Lider rozgrywek Klasy A swój pierwszy mecz rozgrywał na wyjeździe u lokalnego sąsiada z Redy.

Celtic Reda – WKS GRYF Wejherowo 2:2(0:1)

Skład żółto-czarnych – TUTAJ.

Początek spotkania to zdecydowane ataki gospodarzy. Już w 5min. gry to oni właśnie stworzyli sobie sytuację bramkową, a tylko poprzeczka przeszkodziła aby otworzyć wynik spotkania. Gryf spróbował strzelać w 10min. gry Jakub Kreft, ale niecelnie. W 22min. rzut wolny dla żółto-czarnych, wiele kłopotów mieli defensorzy Celticu w swoim polu karnym. W 26min. próbował swoich sił Daniel Kwidziński, ale jego strzał obronił golkiper gospodarzy. Dwie minuty później Redzianie próbowali strzelać, ale na posterunku był nasz bramkarz Robert Wika, który nie dał się pokonać. W 34min. GRYF Wejherowo strzela pierwszą bramkę, GOOLL 0:1 a jej strzelcem Daniel Kwidziński. W 37min. było gorąco w polu karnym Gryfa, jednakże ratuje nas ofsajd. Druga odsłona zaczyna się obiecująco. W 51min. gry Gryf ma rzut wolny, lecz strzał ląduje prosto w paroosobowy mór redzian. Podobnie jak my i nasz przeciwnik strzela przy rzutach wolnych w mór obronny. 67min. gry gospodarze prowadzą oskrzydlającą akcję i strzał z pola karnego jest minimalnie przestrzelony nad poprzeczką wejherowian. Gooolll 0:2 pada druga bramka dla WKS-u a jej strzelcem jest Łukasz Hebel. Na kwadrans do końca meczu Gryf próbuje, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka szybuje nad poprzeczką Celticu. Gospodarze rewanżują się super akcją, w szeregi Gryfitów wdarła się nonszalancja, defensorzy nie upilnowali jednego z zawodników Redy, który był bez krycia i zmarnował z kilku metrów swoją szansę na bramkę kontaktową. To był duży sygnał w stronę żółto-czarnych aby byli czujni. Niestety tak się nie dzieje, w zamieszaniu w polu karnym Gryfa, zawodnik Celticu z bliskiej odległości strzela bramkę, i jest już tylko 1:2. Celtic niesiony bramką na kontakt, za kilka minut ponownie strzela z przeogromnego zamieszania bramkę dającą im remis w tym spotkaniu. Tak doświadczony zespół Gryfa nie może dać sobie wyrwać dwubramkowej przewagi. I to w takich okolicznościach, przy swojej nonszalanckiej grze i pasywności. Niestety inauguracja nie wypadła piłkarsko najlepiej.

Pozostałe wyniki 14 kolejki:

Pomorzanin ERRA Gdynia – Zatoka 95 Puck 1:1

EKO-PROD Szemud – Start Mrzezino 0:3