„Oskubani z punktów”

Nasz zespół 16 kolejkę Keeza 5 ligi rozegrał na Toyota Arenie w Chwaszczynie.

Mecz poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu Narodowego z okazji 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Oba zespoły zagrały dobre widowisko piłkarskie.

Pierwsi do głosu doszli żółto-czarni, bramkę po stałym fragmencie gry strzelił Michał Milewski(30min).

Gospodarze szybko odpowiedzieli bramką z dystansu(34min.), do przerwy remisowo 1:1.

W 78min. swoją przewagę i dobrą grę, gryfici zamieniają na bramkę autorstwa ponownie Michała Milewskiego i ponownie ze stałego fragmentu gry jakim był rzut rożny.

I nic nie wskazywało na to iż może coś(...) gryfitom zabrać trzy punkty. A jednak !!

KS Chwaszczyno – WKS GRYF II Wejherowo 3:2(1:1)

Więcej o meczu – TUTAJ

Terminarz i wyniki KEEZA 5 ligi – TUTAJ

Tabela 5 ligi – TUTAJ

Warte podkreślenia są dwa fakty. Pierwszy to taki, iż kolejni zawodnicy z rocznika 2007 są powołani do zespołu seniorskiego rezerw i niektórzy zaliczają debiutanckie minuty. Po Igorze Stence, sztab szkoleniowy wprowadza w szeregi 5 ligowców: Jakuba Maszotę, Jakuba Kreftę i Kacpra Jamroza. Witamy na pokładzie, młodym gryfitom życzymy kolejnych powołań. A na celowników trenerów są kolejni młodzi perspektywiczni obserwowani zawodnicy. Także pewnie niebawem usłyszymy o kolejnych debiutantach. Kolejnym, to powrót do zdrowia i na murawę(od 64min.) po kontuzji Dominika Leji.

PS. Jeżeli chodzi o czas między 88min. meczu, a setną tego spotkania, bo właśnie tyle doliczył arbiter.

To co widzieliśmy, to zakrawa na ….., lepiej ugryźć się w język.

Uczestniczymy w rozgrywkach po to między innymi aby budować kulturę środowiska piłkarskiego.

Lecz niektóre tego momenty zachowań, czy działań wykraczają poza bariery, o których można było by pisać bez wykropkowań „cenzury” lecz naprawdę nie przystoi.

Można przegrać, można stracić punkty, ale nie można stracić godności !!

Mamy nadzieję, że gdy emocje już opadną, odpowiednie osoby tego meczu przemyślą swoje zachowanie i działania.

19 listopada meczem na Wzgórzu Wolności kończymy jesień, meczem z Błyskawicą Reda Rekowo.